The Sims™ 3 Community Blog
: November 2012
Filter by :  

Brrrr! Máme tu začátek listopadu a tady u Maxisu už začíná být venku celkem chladno. Kdy jindy bychom si tedy měli povědět něco o zimě v dodatku The Sims 3 Roční období a o tom, jak moc vám změní vaši hru? Jmenuji se Graham Nardone a patřím mezi producenty dodatku Roční období. Zima je jednou z velkých součástí hry, na které jsem poslední rok pracoval. Jako asi každý, kdo 25 let bydlel na Floridě, jsem vždycky snil o nádherných sněhových vločkách a doufal jsem, že se ráno probudím a uvidím svět zahalený sněhem. Proto naprosto zbožňuji tu chvíli, kdy v dodatku Roční období přijde zima. Ze stejného důvodu je to také ve hře moje nejoblíbenější roční období. Předpokládám, že tomu asi taky trochu napomohlo, že jsem nikdy nemusel odhazovat příjezdovou cestu. V zimě se ale všechno netočí jen kolem sněhu. Je toho mnohem víc. Čeká vás jízda na snowboardu, bruslení, sněhuláci, iglú a spousty další věcí!


Nejvýraznější změnou, které si při příchodu zimy v dodatku Roční období všimnete, je nový svět všude kolem vás. Stromy už se dávno zbavily svého listí a některé části města díky nim vypadají poněkud pustě. Také si všimnete, že slunečního světla je méně než dříve. Sluníčko zpoza horizontu vykukuje stále později a zapadá už odpoledne. To také znamená prudký pokles teploty. Když už mluvíme o teplotě: zima v dodatku The Sims 3 Roční období je opravdu studená a vaši Simíci by se měli raději pořádně ustrojit, aby se udrželi v teple!

Teplé oblečení je úplně novou kategorií oblečení. Simíci se do něj budou oblékat, kdykoliv jim bude chladno. Tedy pochopitelně hlavně v zimě. Při vytváření nebo úpravách Simíků si všimnete nové kategorie Teplé oblečení, ve které najdete množství nejrůznějších svetrů, bund, kalhot, rukavic a samozřejmě také zimní čepice, díky kterým bude vašim Simíkům hezky teploučko.
... ale nebojte, nebude jim nějaké přehnané vedro, jen hezky teplo. K dispozici je spousta nového teplého oblečení pro Simíky každého věku: od batolat až po starší Simíky. Pokud máte nainstalovány i jiné kolekce nebo dodatky, uvidíte v nabídce i teplé oblečení z těchto rozšíření. Hráči, kteří nakupují oblečení v Obchodě The Sims 3, dostanou po vydání Ročních období k dispozici aktualizaci, která jim umožní celou řadu takto koupených modelů využívat jako teplé oblečení. Vaši Simíci nejsou hloupí, takže jakmile se venku ochladí, automaticky si obléknou teplé oblečení a počasí je už nebude tolik trápit. Pokud se ale rozhodnete poslat je čelit sněhu bez bundy, pak byste se raději měli mít na pozoru, protože je celkem možné, že budete mít místo Simíka rampouch. Jakmile k tomu jednou dojde, bude váš Simík potřebovat pomoc jiného Simíka, který ho musí rozmrazit. Jinak je také možné, že váš Simík umrzne úplně. Je to jeden z nových způsobů smrti v Ročních obdobích.

Jakmile je váš Simík pořádně oblečený, může si konečně užívat všechnu tu venkovní zábavu. Tak zaprvé: pokud toužíte po sněhu, tak byste měli vědět, že v zimě bývá nejlepší. Podívejte se na předpověď počasí a předem si vyhraďte nějaký volný čas, protože jakmile napadne čerstvý sníh,rozhodně budete chtít být venku a trochu se pobavit! První známkou, že je to správné počasí, je námraza na zemi. Pokud je venku pod nulou, pak ráno uvidíte na zemi a oknech čerstvou námrazu. Při správné teplotě se každá bouře změní ve sněhovou přeháňku, která pokryje váš svět sněhem. Slabá chumelenice obvykle přinese jen trošku sněhu, ale opravdu silná a dlouhá vánice dokáže přinést tolik sněhu, že zakryje úplně všechno! Čím více sněhu napadne, tím více ho také na zemi zůstane. Ani se nenadějete a najednou budou mít Simíci sníh až po kolena a budou se muset venku brodit závějemi. Hluboký sníh je úplně nejlepší.Díky němu se vašim Simíkům na celém světě zpřístupní nejrůznější zábavné činnosti.

Každý Simík sebou rád plácne do sněhu a máchá při tom rukama. Obvykle si všichni lehají na záda. Jen ti nejodvážnější do toho jdou po hlavě. Simíci také moc rádi společně stavějí sněhuláky, kteří pak slouží jako dekorace na dvorku. Existuje celá řada sněhuláků, které můžete objevovat.Například tu máme hokejového brankáře, tragického klauna, mimozemského sněhuláka a ještě mnohé další! Jakmile vaši Simíci nový typ sněhuláka objeví,budou si ho moci v budoucnu postavit cíleně. Musíme vás ale také varovat...sněhuláci přitahují pozornost trpajzla jménem Zatrpklý Klopýtal. Tenhle protivný starý chlapík si prožil těžké dětství v Divnoměstě. Teď chodí po světě a nosí s sebou spoustu uhlí. Možná byste mu mohli ukázat, že by se mohl zabavit při stavění iglú! Simíci je staví cihlu po cihle a jakmile je takové iglú hotové, dá se v něm dělat leccos. Například si tam můžete dát šlofíka nebo se trochu zahřát při rychlém milování!

Jakmile ve vašem městě začne zimní festival, budete mít ještě další příležitosti, jak se zabavit. Čeká vás spousta nejrůznějších aktivit, které si užijí všichni Simíci. Obvykle svůj pobyt na festivalu zahajuji skleničkou horké čokolády nebo vaječným likérem. Tyhle chutné nápoje mě vždycky dostanou do té správné nálady. Pak pošlu Simíky na led, aby si zabruslili. Jasně, je tu k dispozici umělé kluziště, ale já si mnohem raději vyhledám nějaké zamrzlé jezero a pošlu Simíky tam. Bruslení je skvělý způsob,jak venku strávit zimní den. Rád nechávám Simíky jezdit pozadu a předvádět otočky, aby všem ukázali, jak moc už jsou v tom dobří. Pak je čas vyrazit na U rampu, na které mohou pro změnu ukázat své snowboarďácké dovednosti a předvést parádní triky a šílené skoky. Všechno to sportování Simíky unaví a rozbolaví, atak se nabízí dvě báječné možnosti, jak den završit... můžete si buď skočit do nové vířivky, nebo si třeba zaplavat v moři, způsobit tak šok všem smyslům a zároveň se stát členem klubu otužilců!

Dokonalým závěrem každé zimy je chvíle, kdy se všichni Simíci sejdou, aby společně oslavili den sněhové vločky, což je úplně nový svátek plný nakažlivého veselí. O tomto svátečním dni se všichni Simíci ve městě usmívají a přímo jim září očička. Před samotným velkým dnem zahlédnete sousedy, jak ověšují své domy světýlky, a v noci uvidíte svůj svět z úplně nové, sváteční perspektivy. Rozhodně si také budete chtít pověsit svá vlastní světýlka. Stačí jen kliknout na vchodové dveře a vybrat styl (klasika nebo rampouchy) a barvu! Je to také báječná příležitost uspořádat setkání s rozdáváním dárků, což je jedna z nových oslav z dodatku Roční období. Ráno sezvěte rodinu a kamarády. Každý host dorazí s dárkem a položí ho na stále rostoucí hromadu na podlaze. Jakmile dorazí všichni, přijde chvíle je co nejrychleji rozbalit.Dostanete nějakou hezkou hračku, nebo jen uhlí? Nebuďte hamouni... když se pokusíte přijít na oslavu dřív, abyste uchvátili všechny dárky pro sebe,ostatním Simíkům se to nebude ani trochu líbit!

I když jsem se při vytváření screenshotů pro tento příspěvek náramně bavil, a proto si můžete prohlédnout nejrůznější světy pokryté sněhem,slibuji vám, že až sníh poprvé uvidíte ve hře, budete naprosto ohromení. Stejně jako ostatní roční období i zima je plná velkého množství detailů, které jsme pečlivě dávali dohromady tak, abychom vám přinesli báječné simulované počasí.Jsou to maličkost, ale jsou realistické a je jich tam spousta. Například auta za sebou nechávají ve sněhu stopy, silnice se díky provozu postupně od sněhu pročišťují, všude venku se kupí sníh (vyjma míst krytých střechami), na okrajích střech vznikají rampouchy, Simíci vydechují páru, která se rozprostírá v ledovém vzduchu, fontány zamrzají a přestávají fungovat, sníh po kouscích taje a malí mazlíčci se dokonce prohrabávají pod sněhem... Klidně bych mohl ještě chvíli pokračovat, ale stačí, když řeknu, že všechny tyto maličkosti dohromady tvoří pořádný zážitek, který si rádi užijete. Jsem opravdu hrdý na to, co jsme v dodatku Roční období dokázali, a jsem si jistý, že vás jeho hraní bude bavit tak moc, jak moc mě bavilo se podílet na jeho tvorbě. Už se nemůžu dočkat 15. listopadu, až dodatek The Sims 3 Roční období konečně vyjde, a všichni si ho budou moci zahrát!03:10 PM
11/05/12
Posted by: SimGuru_CZ